Mushkin

Bezpieczny Internet

bezpieczny internetBielscy policjanci dołączyli do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Klikaj z głową”. Jest to wspólna inicjatywa Fundacji Kidprotect.Pl, portalu Nasza-Klasa oraz grupy Allegro, której celem jest pokazanie bardzo młodym użytkownikom Internetu oraz nauczycielom, jak mądrze i bezpiecznie surfować w cyberprzestrzeni.

Akcja wystartowała w styczniu tego roku w ramach programu profilaktyczno-edukacyjnego „Szkoła bezpiecznego Internetu”, który objęli patronatem Rzecznik Praw Dziecka, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania oraz Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Spotkanie inaugurujące projekt „Klikaj z głową” w stolicy Podbeskidzia odbyło się w Wyższej Szkole Administracji. Aulę uczelni zapełniło 250 gimnazjalistów. Z uczniami spotkali się twórcy akcji oraz stróże prawa z Bielska-Białej i Katowic.

Nastoletni Internauci rozmawiali z nimi o cyberprzemocy, ochronie prywatności w sieci i uzależnieniu od Internetu. Tematem było też bezpieczne korzystanie z portali społecznościach oraz serwisów aukcyjnych.

Podobne wpisy: