Mushkin

Zalety stosowania kremu przeciwzmarszczkowego

Zalety stosowania kremu przeciwzmarszczkowego

Z upływem czasu skóra zaczyna tracić elastyczność. Warto więc przyjrzeć się swoim kosmetykom. Gdy pojawią się pierwsze zmarszczki warto wymienić stosowany dotąd krem na przeciwzmarszczkowy.


Kiedy zacząć używać kremu przeciwzmarszczkowego?

Krem przeciwzmarszczkowy można zacząć używać jeszcze przed 30. urodzinami

W tym wieku po krem przeciwzmarszczkowy powinny sięgnąć nie tylko kobiety, które mają już pierwsze zmarszczki, ale także te, których skóra zaczyna tracić sprężystość i ma nieładny koloryt. Zawarte w kremie przeciwzmarszczkowym składniki zwiększają produkcję kolagenu, który jest głównym składnikiem skóry, przyspieszają także regenerację.
Na co zwrócić uwagę kupując krem przeciwzmarszczkowy?

Wybierając krem przeciwzmarszczkowy zwracajmy uwagę na jego skład

W dobrym kremie przeciwzmarszczkowym powinny znaleźć się składniki, których dobroczynne działanie na skórę zostało udowodnione naukowo. Dobry krem nie musi być wcale drogi. Powinie jednak zawierać na przykład: przeciwutleniacze, kwasy AHA albo retinoidy. Na efekt działania kremu przeciwzmarszczkowe musimy trochę poczekać. Od razu po jego aplikacji można wprawdzie zauważyć, że skóra stała się bardziej promienna i gładka, nie będzie to jednak trwały efekt. Aby zawarte w kremie odżywcze substancje zadziałały, musi upłynąć trochę czasu. Wybrany przez siebie krem przeciwzmarszczkowy musimy stosować przynajmniej kilka miesięcy, aby jego stosowanie przyniosło długotrwały efekt. Po kilku miesiącach stosowania warto zmienić go na inny. Może to być krem tego samego producenta, ale w jego składzie powinny znajdować się inne substancje odżywcze niż te, które znajdowały się w tym stosowanym dotychczas.

Krem przeciwzmarszczkowy na pewno nie zadziała w ciągu jednego, czy dwóch dni. Potrzebuje trochę czasu, aby pobudzić skórę do pracy i przynieść długotrwały, zadowalający efekt. O tym, czy będzie on skuteczny zadecyduje nie jego cena i marka, ale użyte do jego produkcji substancje. Powinny one zwiększać produkcję kolagenu i przyspieszać regenerację skóry.

Podobne wpisy:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *