Mushkin

Lepsze samopoczucie w czasie odchudzania

Lepsze samopoczucie w czasie odchudzania

Dieta i wysiłek fizyczny, które są wymogiem koniecznym w czasie skutecznego odchudzania, wcale nie są głównymi powodami porzucania wysiłków mających na celu zmniejszenie masy ciała.

Większość osób, które nie ma szczęścia w realizacji swojego założenia, mówi raczej o bardzo złym samopoczuciu i o tym, że dieta połączona z ćwiczeniami im zaszkodziła. Nie jest to oczywiście prawda, ale organizm jak najbardziej to w ten sposób odczuwał, więc dla osoby mającej takie wrażenie z pierwszej ręki była to najprawdziwsza prawda. Warto jest zadbać o to, by do takiej sytuacji nie dochodziło.

Źródło złego samopoczucia

Złe samopoczucie, czyli najczęściej obniżenie nastroju, odczuwanie zimna, mniejsza wydolność fizyczna i mentalna, uczucie słabości mięśni i ból mięśni, a czasami także bóle głowy, to wszystko wynik działania organizmu, który stara się minimalizować swoją aktywność i przez to zmniejszać zapotrzebowanie na kalorie. Ogrzewanie organizmu, utrzymywanie maksymalnych zdolności umysłowych czy szybka regeneracja mięśni i utrzymywanie ich w najwyższej gotowości do działania to bardzo duże wydatki energetyczne. Organizm w trybie oszczędnym odcina wszystkim tym funkcjom zasilanie i stan organizmu wcale nie różni się zanadto od stanu chorobowego lub stanu wycieńczenia. Można temu jednak przeciwdziałać stosując odpowiednie tabletki na odchudzanie.

Zmuszanie organizmu do działania

Tryb oszczędny włączany jest przez drobne zmiany chemiczne w organizmie, które przez równie drobną stymulację mogą być zupełnie wyłączone, a nawet można przyspieszyć działanie całego układu, czyli przyspieszyć metabolizm w celu zwiększenia konsumpcji energii przez organizm. Tabletki na odchudzanie robią to na wiele sposobów, ale najczęstszym z nich jest po prostu kofeina, czyli bardzo popularna substancja pobudzająca. Coraz częściej też stosuje się jej różne bliskie substytuty, na przykład guaranie, która jest wyraźnie droższa, ale za to pozwala na bardziej kontrolowaną i w ten sposób bezpieczniejszą stymulację organizmu.

Podobne wpisy:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *