Jak prowadzić auto bez klimatyzacji?

W słoneczne dni powinniśmy prowadzić samochód w okularach przeciwsłonecznych. Warto zainwestować w droższe produkty, wyposażone w filtry promieniowania UV, które będą jednocześnie chronić przed nadmiernym światłem, jak i przed szkodliwym promieniowaniem.

Popularnym rozwiązaniem, które ogranicza naświetlenie wnętrza, a jednocześnie powoduje mniejsze nagrzewanie się wnętrza samochodu są zasłony montowane na szybach tylnych drzwi oraz tylnej szybie. Naświetlenie i nagrzewanie wnętrza możemy ograniczyć montując także folie na szybach, musimy jednak pamiętać, aby nakleić folie spełniające wymogi polskich przepisów. Trzeba dużo pić W czasie jazdy samochodem w wysokiej temperaturze niezwykle istotne jest systematycznie uzupełnianie płynów.

Nie musimy czekać do postoju

Możemy pić podczas jazdy. – W czasie upałów najlepiej pić niegazowaną wodę mineralną lub napoje izotoniczne. Nie polecam w takiej sytuacji kawy, która przyspiesza odwodnienie organizmu. Jeżeli czujemy zmęczenie, zamiast stymulować się kawą, zdecydujemy się na odpoczynek. W trakcie jazdy powinniśmy zadbać o to, aby odpowiednią ilość napojów przyjmowały dzieci zwłaszcza te najmłodsze. Niemowlęta są bardziej narażone na odwodnienie niż starsze dzieci i dorośli, a dodatkowo nie poinformują nas o swoich potrzebach. Jeśli dziecko zasnęło, powinno to zwrócić naszą uwagę. Kiedy musisz się zatrzymać? Zaniepokojenie powinny budzić następujące objawy u kierowcy i pasażerów: W takich sytuacjach powinniśmy zdecydować się na postój. Przerwy w podróży powinniśmy zaplanować, jednak często zdajemy się na własne siły i rozwój sytuacji na drodze.

Czas, jaki każdy z nas może spędzić za kierownicą jest sprawą indywidualną

Zależy od wielu czynników, między innymi od naszego samopoczucia, odległości jaką już pokonaliśmy, ale także temperatury powietrza. Im wyższa temperatura i im więcej kilometrów przejechaliśmy, tym częściej powinniśmy się zatrzymywać. Na pewno nie należy robić postojów rzadziej niż co trzy godziny. W trakcie postoju powinniśmy nie tylko rozprostować kości i wykonać kilka ćwiczeń, ale także przewietrzyć wnętrze samochodu. Pamiętajmy, że przy temperaturze powietrza wynoszącej 35 stopni Celsjusza w zaparkowanym, zamkniętym samochodzie po upływie 20 minut temperatura wzrasta do ponad 50 stopni Celsjusza

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku